Nie ma to, jak promować znajomych, nawet tych netowych, w tym wypadku forumowych. Dlatego pierwsza zapowiedź książkowa ukazująca się w Nieznanym Świecie dotyczy debiutu Rafała W. Orkana, znanego w necie jako Dabliu.

 

Głową w mur

Treść

Pokłońcie się, bracia i siostry!
Padnijcie na kolana, dzieci Maszynowego Boga!
Pokłońcie się
Technomagicznemu Zakonowi Braci Konstruktorów, strażnikom Jego.
I płaczcie. A łez nie żałujcie…


Wnijdź w świat ORKAN FANTASY. W gąszcz paramitów. Przypowieści do cna ponurych. Historii z trzewi gnijącego miasta-matni. Snutych w nieznanym dotąd uszom Twym języku. Opowieści o nędzarzach-szczurojadach i ich Złotorękich panach. O złym losie, miłości i nienawiści. O niewoli w trybach przekładni i kół zamachowych mechanizmu światem zwanego.

Żal mi was… Tako rzecze Orkan.

 

Metryczka książki

Wydawnictwo: Fabryka Słów
Data wydania: 2009
ISBN: 978-83-7574-010-3
Oprawa: miękka
Format: 125 x 195
Liczba stron: 360
Seria: Asy polskiej fantastyki

Kilka słów o autorze

Rafał W. Orkan urodził się we Wrocławiu 10 kwietnia 1980 roku. Debiutował w czerwcu 2007 w „Science Fiction, Fantasy i Horror”, ale rozkwitł i literacko dojrzał w ZakuŻonych Warsztatach periodyku internetowego „Fahrenheit”. Wewnętrznie niezdolny do podporządkowania się systemowi państwowej edukacji, porzucił szkołę, skutkiem czego w rubryczkach poświęconych wykształceniu wpisuje dziś – „podstawowe”. Zawodu wyuczonego brak, wykonywał i wykonuje zaś prace najróżniejsze – od wypału węgla w Bieszczadach, do magazynowania elektroniki i odzieży, po drodze m.in. budując, wyburzając i grzebiąc w ziemi.Jest miłośnikiem zimnej muzyki, mięsistej poezji, czarnych myśli i przedmiotów upaćkanych czerwoną farbą. Książki czyta od czwartego roku życia, najchętniej oczywiście fantastykę. Pisanie traktuje jak uzależnienie, z którego nie sposób się uwolnić, oddając się mu z największą rozkoszą. Za swego najgorszego wroga uważa sen – podstępnego zdrajcę, którego stara się wystrzegać jak ognia. Osobnik trudny w obsłudze, rozkochany we wszystkim, co ma ostrza. Aż dziw, że żona i córka z nim wytrzymują…

 

Zdaniem Autora książka ukaże się najprawdopodobniej w pierwszym kwartale przyszłego roku. „Głową w mur” jest pierwszym z trzech zaplanowanych przez Rafała tomów trylogii „Paramythia Vakkerby„. Oto, co sam Autor pisał między innymi o tej książce na forum Zaginiona Biblioteka:

W założeniu jest to zbiór opowiadań zmontowany na powieść-mozaikę; taka para-powieść, a właściwie jej pierwsza odsłona. Pierwsza z trzech, jak sądzę (zakończenie całości już wymyśliłem, ale nie jestem pewien jak obszerne wyjdzie w rezultacie całe rozwinięcie), ale myślę, że powinno się to zamknąć w trzech tomach.

Myślę, że najprościej (sic!) byłoby powiedzieć, że to jakieś industrialne science/techno-fantasy z drobnymi steampunkowymi wtrętami i lekkim (anty)klerykalnym nalotem w antyutopijnym sosie.

 

Jeżeli jesteś, Czytelniku, zainteresowany poznaniem bliżej twórczości Rafała W. Orkana i Jego twórczości, to prowadzi On autorski blog – link znajdziesz na stronie głównej, po prawej, wśród innych linków do blogów.

 

Nieznany

 

Przy opracowaniu zapowiedzi korzystałem z materiałów znalezionych na stronie wydawnictwa Fabryka Słów i na stronie katedra.nast.pl.  

Reklamy